Get a Life Sports
Stacks Image 15804

2010 Champions League Draft

Round 1

Stacks Image 15859

1. Grover Beach Scoundrels
Ryan Mathews RB SD

Stacks Image 15864

2. Minnesota Fighting Muskies
Dez Bryant WR DAL

Stacks Image 15869

3. Pumpkin Center Pirates
C.J. Spiller RB BUF

Stacks Image 15843

4. Balcom Canyon Badgers
Jahvid Best RB DET

Stacks Image 15848

5. Bear Lake Berserkers
Ben Tate RB HOU

Stacks Image 15853

6. Boston Ivory Tower
Sam Bradford QB STL

Stacks Image 15827

7. North Shore Nemesis
Jimmy Claussen QB CAR

Stacks Image 15832

8. Valley Ridge Force
Johnathan Dwyer RB PIT

Stacks Image 15837

9. Tasmania Devils
Demaryius Thomas WR DEN

Stacks Image 15811

10. Louisville Arrogant Bastards
Arrelious Benn WR TB

Stacks Image 15816

11. Kern River Rats
Jermaine Gresham TE CIN

Stacks Image 15821

12. Silver Oak Eagles
Toby Gerhart RB MIN

Round 2

1. Montario Hardesty RB CLE (Silver Oak)
2. Dexter McClutchen RB KC (Kern River)
3. Golden Tate WR SEA (Louisville)
4. LeGarrette Blount RB TEN (Bear Lake)*
5. Mike Williams WR TB (Valley Ridge)
6. Joe McKnight RB JYJ (North Shore)
7. Tim Tebow QB DEN (Boston)
8. Rob Gronkowski TE NE (Bear Lake)
9. Colt McCoy QB CLE (Balcom Canyon)
10. Jimmy Graham TE NO (Pumpkin Center)
11. Jordan Shipley WR CIN (Minnesota)
12. Andre Roberts WR ARI (Grover Beach)

* Pick acquired from Tasmania.

Round 4

1. Charlie Whitehurst QB SEA (Silver Oak)
2. Trent Edwards QB BUF Kern River)
3. John Skelton QB ARI (Louisville)
4. Damian Williams WR TEN (Tasmania)
5. Brian Price DL TB (Valley Ridge)
6. Marty Gilyard WR STL (North Shore)
7. Aaron Hernandez TE NE (Boston)
8. Tony Scheffler TE DET (Bear Lake)
9. Taylor Price WR NE (Balcom Canyon)
10. Ben Watson TE CLE (Pumpkin Center)
11. Tony Pike QB CIN (Minnesota)
12. Sean Weatherspoon LB ATL (Grover Beach)

Round 3

1. Eric Berry DB KC (Grover Beach)
2. Eric Decker WR DEN (Minnesota)
3. Brandon LaFell WR CAR (Pumpkin Center)
4. Ed Dickson TE BAL (Balcom Canyon)
5. NDamukong Suh DL DET (Bear Lake)
6. Anthony Dixon RB SF (Boston)
7. Sergio Kindle LB BAL (North Shore)
8. Levi Brown QB BUF (Valley Ridge)
9. Marcus Easley WR BUF (Tasmania)
10. Derrick Morgan DL TEN (Louisville)
11. Gerald McCoy DL TB (Kern River)
12. Carlton Mitchel WR CLE (Silver Oak)

Round 5

1. Emmanuel Sanders WR PIT (Grover Beach)
2. Tony Moeaki TE KC (Minnesota)
3. Brandon Graham DL PHI (Pumpkin Center)
4. Joe Haden DB CLE (Balcom Canyon)
5. Jake Delhomme QB CLE (Bear Lake)
6. Pass (Boston)
7. Kyle Wilson DB NYJ (North Shore)
8. Earl Thomas DB SEA (Valley Ridge)
9. Rolando McClain LB OAK (Tasmania)
10. Kenneth Darby RB STL (Louisville)
11. Jerry Hughes LB IND (Kern River)
12. David Buehler K DAL (Silver Oak)

Round 7

1. James Starks RB GB (Grover Beach)
2. Riley Cooper WR PHI (Minnesota)
3. Dezmon Briscoe WR CIN (Pumpkin Center)
4. Charles Scott RB PHI (Balcom Canyon)
5. Jay Feely K ARI (Bear Lake)
6. Blair White WR IND (Boston)
7. Mike Tolbert RB SD (North Shore)
8. Dan Orlovsky QB HOU (Valley Ridge)
9. Deji Karim RB JAC (Tasmania)
10. Harry Douglas WR ATL (Louisville)
11. David Carr QB SF (Kern River)
12. Leigh Tiffin K FA (Silver Oak)

Round 6

1. Byron Leftwich QB PIT (Silver Oak)
2. Taylor Mays DB SF (Kern River)
3. Mewelde Moore RB PIT (Louisville)
4. Armante Edwards QB CAR (Tasmania)
5. Dennis Pitta TE BAL (Valley Ridge)
6. Darius Heyward-Bey WR OAK (North Shore)
7. Jacoby Ford WR OAK (Boston)
8. Billy Volek QB SD (Bear Lake)
9. Jabar Gaffney WR DEN (Balcom Canyon)
10. Justin Gage WR TEN (Pumpkin Center)
11. Mike Kafka QB PHI (Minnesota)
12. Mike Williams WR SEA (Grover Beach)

Round 8

1. Chad Pennington QB MIA (Silver Oak)
2. Ramses Barden WR NYG (Kern River)
3. JaMarcus Russell QB FA (Louisville)
4. Plaxico Burress WR FA (Tasmania)
5. Jarrett Brown QB SF (Valley Ridge)
6. Anthony Fasano TE MIA (North Shore)
7. Brian Hoyer QB NE (Boston)
8. Eric Weddle DB SD (Bear Lake)
9. Jonathon Crompton QB SD (Balcom Canyon)
10. Torry Holt WR NE (Pumpkin Center)
11. Chris Brown RB DEN (Minnesota)
12. Jason Pierre-Paul DL NYG (Grover Beach)