Get a Life Sports
Stacks Image 15554

2011 Champions League Draft

Round 1

Stacks Image 15539

1. Bear Lake Berserkers
Mark Ingram RB NO

Stacks Image 15544

2. Grover Beach Scoundrels
Julio Jones WR ATL

Stacks Image 15549

3. Valley Ridge Force
A.J. Green WR CIN

Stacks Image 15523

4. Tasmania Devils
Ryan Williams RB ARI

Stacks Image 15528

5. North Shore Nemesis
Cam Newton QB CAR

Stacks Image 15533

6. Boston Ivory Tower
Pass

Stacks Image 15507

7. Silver Oak Eagles
Blaine Gabbert QB JAC

Stacks Image 15512

8. Balcom Canyon Badgers
Jonathan Baldwin WR KC

Stacks Image 15517

9. Minnesota Fighting Muskies
Daniel Thomas RB MIA

Stacks Image 15491

10. Louisville Arrogant Bastards
Mikel Leshoure RB DET

Stacks Image 15496

11. Kern River Rats
Titus Young WR DET

Stacks Image 15501

12. Pumpkin Center Pirates
Christian Ponder QB MIN

Round 2

1. Jake Locker QB TEN (Bear Lake)
2. Andy Dalton QB CIN (Grover Beach)
3. Colin Kaepernick QB SF (Valley Ridge)
4. Greg Little WR CLE (Tasmania)
5. Roy Helu RB WAS (North Shore)
6. DeMarco Murray RB DAL (Boston)
7. Torrey Smith WR BAL (Silver Oak)
8. Leonard Hankerson WR WAS (Balcom Canyon)
9. Jacquizz Rodgers RB ATL (Minnesota)
10. Delone Carter RB IND (Louisville)
11. Alex Green RB GB (Kern River)
12. Randall Cobb WR GB (Pumpkin Center)

Round 4

1. Jordan Todman RB SD (Bear Lake)
2. Lance Kendricks TE STL (Grover Beach)
3. Marcell Dareus DL BUF (Valley Ridge)
4. Alex Henery K PHI (Tasmania)
5. Jerome Simpson WR CIN (North Shore)
6. Joe McKnight RB NYJ (Boston)
7. Tandon Doss WR BAL (Silver Oak)
8. Johnny White RB BUF (Balcom Canyon)
9. Austin Pettis WR STL (Minnesota)
10. John Beck QB WAS (Louisville)
11. Jared Cook TE TEN (Kern River)
12. Brett Swenson K IND (Pumpkin Center)

Round 3

1. Vincent Brown WR SD (Bear Lake)
2. Stevan Ridley RB NE (Grover Beach)
3. Von Miller LB DEN (Valley Ridge)
4. Kendall Hunter RB SF (Tasmania)
5. Patrick Peterson DB ARI (North Shore)
6. Isaac Redman RB PIT (Boston)
7. Shane Vereen RB NE (Silver Oak)
8. Jordy Nelson WR GB (Balcom Canyon)
9. Kyle Rudolph TE MIN (Minnesota)
10. Ryan Mallett QB NE (Louisville)
11. Robbie Gould K CHI (Kern River)
12. Adrian Clayborn DL TB (Pumpkin Center)

Round 5

1. Greg Olsen TE CHI (Bear Lake)
2. Taiwan Jones RB OAK (Grover Beach)
3. Da'Quan Bowers DL TB (Valley Ridge)
4. Edmond Gates WR MIA (Tasmania)
5. Dion Lewis RB PHI (North Shore)
6. Bilal Powell RB NYJ (Boston)
7. Lamie Harper RB TEN (Silver Oak)
8. Jerrel Jernigan WR NYG (Balcom Canyon)
9. Rick Stanzi QB KC (Minnesota)
10. Jeremy Shockey TE CAR (Louisville)
11. Matt Hasselbeck QB SEA (Kern River)
12. Brian Robiskie WR CLE (Pumpkin Center)

Round 7

1. Da'Rel Scott RB NYG (Bear Lake)
2. Pass (Grover Beach)
3. Prince Amukamara DB NYG (Valley Ridge)
4. Cecil Shorts WR JAC (Tasmania)
5. Rob Housler TE ARI (North Shore)
6. John Skelton QB ARI (Boston)
7. Mohamed Massaquoi WR CLE (Silver Oak)
8. John Kuhn RB GB (Balcom Canyon)
9. Carlos DunlapDL CIN (Minnesota)
10. Ryan Succop K KC (Louisville)
11. Stefan Logan RB DET (Kern River)
12. Pass (Pumpkin Center)

Round 6

1. Marc Bulger QB BAL (Bear Lake)
2. Aldon Smith DL SF (Grover Beach)
3. Nick Fairly DL DET (Valley Ridge)
4. Gregory Salas WR STL (Tasmania)
5. Evan Royster RB WAS (North Shore)
6. Heath Miller TE PIT (Boston)
7. Kris Durham WR SEA (Silver Oak)
8. Jason Hill WR JAC (Balcom Canyon)
9. Josh Morgan WR SF (Minnesota)
10. Devin McCourty DB NE (Louisville)
11. Shaun Suisham K PIT (Kern River)
12. Jarett Dillard WR JAC (Pumpkin Center)

Round 8

1. Ted Ginn WR SF (Bear Lake)
2. Baron Batch RB PIT (Grover Beach)
3. Anthony Allen RB BAL (Valley Ridge)
4. Patrick Willis LB SF (Tasmania)
5. Brooks Reed LB HOU (North Shore)
6. Pass (Boston)
7. Connor Barth K TB (Silver Oak)
8. Denarius Moore WR OAK (Balcom Canyon)
9. Ben Obomanu WR SEA (Minnesota)
10. Anthony Fasano TE MIA (Louisville)
11. Fred Davis TE WAS (Kern River)
12. Will Smith DL NO (Pumpkin Center)