Get a Life Sports
Stacks Image 15202

2012 Champions League Draft

Round 1

1. Valley Ridge Force
Andrew Luck QB IND

2. Grover Beach Scoundrels
Robert Griffin III QB WAS

3. Tasmania Devils
Trent Richardson RB CLE

4. Louisville Arrogant Bastards *
Justin Blackmon WR JAC

5. Minnesota Fighting Muskies
Michael Floyd WR ARI

6. Pumpkin Center Pirates **
Kendal Wright WR TEN

7. Boston Ivory Tower
Doug Martin RB TB

8. Balcom Canyon Badgers
David Wilson RB NYG

9. Bear Lake Berserkers
Stephen Hill WR NYJ

10. Silver Oak Eagles
Pass

11. Pumpkin Center
Ronnie Hillman RB DEN

12. North Shore Nemesis
Coby Fleener TE IND

* Pick acquired from Pumpkin Center, who acquired the pick from Kern River.
** Pick acquired from Louisville.

Round 2

1. Morris Claiborne DB DAL (Valley Ridge)
2. LaMichael James RB SF (Grover Beach)
3. Brian Quick WR STL (Tasmania)
4. Ryan Tannehill QB MIA (Kern River)
5. Randy Moss WR SF (Minnesota)
6. Isaiah Pead RB STL (Louisville)
7. Alshon Jeffrey RB CHI (Boston)
8. Reuben Randle WR NYG (Balcom Canyon)
9. Ladarius Green TE SD (Bear Lake)
10. Lamar Miller RB MIA (Silver Oak)
11. A.J. Jenkins WR SF (Kern River)*
12. Robert Turbin RB SEA (North Shore)

* Pick acquired from Pumpkin Center.

Round 4

1. T.Y. Hilton WR IND (Valley Ridge)
2. Chris Polk RB PHI (Grover Beach)
3. Bryce Brown RB PHI (Tasmania)
4. Matt Prater K DEN (Kern River)
5. Andre Caldwell WR DEN (Minnesota)
6. Eric Weddle DB SD (Louisville)
7. Pass (Boston)
8. Connor Barwin LB HOU (Balcom Canyon)
9. Brock Osweiler QB DEN (Bear Lake)
10. Chris Givens WR STL (Silver Oak)
11. Devery Henderson WR NO (Pumpkin Center)
12. Nick Toon WR NO (North Shore)

Round 3

1. Dwayne Allen TE IND (Valley Ridge)
2. Bernard Pierce RB BAL (Grover Beach)
3. Mohamed Sanu WR CIN (Tasmania)
4. Brandon Stokely WR DEN (Kern River)
5. John Carlson TE MIN (Minnesota)
6. Mike Goodson RB OAK (Louisville)
7. Ryan Broyles WR DET (Boston)
8. Le'Ron McClain RB SD (Balcom Canyon)
9. Eddie Royal WR SD (Bear Lake)
10. Evan Royster RB WAS (Silver Oak)
11. Pass (Pumpkin Center)
12. Brandon Weeden QB CLE (North Shore)

Round 5

1. Dontari Poe DL KC (Valley Ridge)
2. Randy Bullock K HOU (Grover Beach)
3. DeVier Posey WR HOU (Tasmania)
4. Jason Hill WR DEN (Kern River)
5. Pass (Minnesota)
6. Adrien Robinson TE NYG (Louisville)
7. Curtis Brinkley RB SD (Boston)
8. Trent Cole DL PHI (Balcom Canyon)
9. Marvin Jones WR CIN (Bear Lake)
10. Greg Childs WR MIN (Silver Oak)
11. Travis Benjamin WR CLE (Pumpkin Center)
12. Edwin Baker RB SD (Louisville)*

* Pick acquired from North Shore.

Round 7

1. Vick Ballard RB IND (Valley Ridge)
2. Nick Perry LB GB (Grover Beach)
3. Michael Egnew TE MIA (Tasmania)
4. Antwaan Barnes LB SD (Kern River)
5. Chris Owusu WR SF (Minnesota)
6. Olindo Mare K CAR (Louisville)
7. Pass (Boston)
8. Orson Charles TE CIN (Balcom Canyon)
9. Tauren Poole RB CAR (Bear Lake)
10. Jamie Harper RB TEN (Silver Oak)
11. Melvin Ingram LB SD (Pumpkin Center)
12. Chris Rainey RB PIT (North Shore)

Round 6

1. Pass (Valley Ridge)
2. Martellus Bennett TE NYG (Grover Beach)
3. Nick Foles QB PHI (Tasmania)
4. Jarius Wright WR MIN (Kern River)
5. Blair Walsh K MIN (Minnesota)
6. Jeff Fuller WR MIA (Louisville)
7. Anthony Allen RB BAL (Boston)
8. Russell Wilson QB SEA (Balcom Canyon)
9. Tommy Streeter WR BAL (Bear Lake)
10. Michael Smith RB TB (Silver Oak)
11. Mark Barron DB TB (Pumpkin Center)
12. Greg Zeurlein K STL (North Shore)

Round 8

1. Lavonte David LB TB (Valley Ridge)
2. Terrance Ganaway RB NYJ (Grover Beach)
3. Joe Adams WR CAR (Tasmania)
4. Case Keenum QB HOU (Kern River)
5. Pass (Minnesota)
6. Kirk Cousins QB WAS (Louisville)
7. Danny Amendola WR STL (Boston)
8. Marvin McNutt WR PHI (Balcom Canyon)
9. Dale Moss WR GB (Bear Lake)
10. Dezmon Briscoe WR TB (Silver Oak)
11. Juron Criner WR OAK (Pumpkin Center)
12. Brooks Reed LB HOU (North Shore)