Get a Life Sports
Stacks Image 14488

2013 Champions League Draft

Round 1

Stacks Image 14473

1. Bear Lake Berserkers *
Le'Veon Bell RB PIT

Stacks Image 14478

2. Bear Lake Berserkers **
Montee Ball RB DEN

Stacks Image 14483

3. Minnesota Fighting Muskies
Eddie Lacy RB GB

Stacks Image 14457

4. Tasmania Devils ***
Tavon Austin WR STL

Stacks Image 14462

5. Valley Ridge Force
DeAndre Hopkins WR HOU

Stacks Image 14467

6. Pumpkin Center Pirates ****
Giovanni Bernard RB CIN

Stacks Image 14441

7. Grover Beach Scoundrels
Johnathan Franklin RB GB

Stacks Image 14446

8. Kern River Rats +
Cordarelle Patterson WR MIN

Stacks Image 14451

9. Pumpkin Center Pirates ++
E.J. Manuel QB BUF

Stacks Image 14425

10. Bear Lake Berserkers +++
Justin Hunter WR TEN

Stacks Image 14430

11. North Shore Nemesis ++++
Knile Davis RB KC

Stacks Image 14435

12. Louisville Arrogant Bastards
Joseph Randle RB DAL

* Pick acquired from Pumpkin Center, who acquired the pick from North Shore.
** Pick acquired from Silver Oak.
*** Pick acquired from Pumpkin Center, who acquired the pick from Kern River.
**** Pick acquired from Bear Lake.
+ Pick acquired from Balcom Canyon.
++ Pick acquired from Balcom Canyon.
+++ Pick acquired from Pumpkin Center.
++++ Pick acquired from Boston.

Round 2

1. Keenan Allen WR SD (Bear Lake)*
2. Robert Woods WR BUF (Pumpkin Center)**
3. Marcus Lattimore RB SF (Minnesota)
4. Geno Smith QB NYJ (Bear Lake)***
5. Denard Robinson WR JAC (North Shore)****
6. Aaron Dobson WR NE (North Shore)+
7. Zac Stacy RB STL (Grover Beach)
8. Matt Barkley QB PHI (Kern River Rats)++
9. Tyler Eifert TE CIN (Tasmania)
10. Markus Wheaton WR PIT (Kern River)+++
11. Zach Ertz TE PHI (Boston)
12. Christine Michael RB SEA (Louisville)

* Pick acquired from Pumpkin Center, who acquired the pick from North Shore.
** Pick acquired from Bear Lake, who acquired the pick from Silver Oak.
*** Pick acquired from Pumpkin Center, who acquired the pick from Kern River.
**** Pick acquired from Valley Ridge.
+ Pick acquired from Bear Lake.
++ Pick acquired from Balcom Canyon.
+++ Pick acquired from Pumpkin Center.

Round 4

1. Kenjon Barner RB CAR (Pumpkin Center)*
2. James Casey TE PHI (Silver Oak)
3. Quinton Patton WR SF (Minnesota)
4. Xavier Rhodes DB MIN (Kern River)
5. Mike Glennon QB TB (Valley Ridge)
6. Michael Hill RB SD (Bear Lake)
7. Kai Forbath K WAS (Grover Beach)
8. Miguel Maysonet RB PHI (Balcom Canyon)
9. Ryan Nassib QB NYG (Tasmania)
10. Josh Boyce WR NE (Boston)**
11. Jordan Reed TE WAS (Boston)
12. Tyler Wilson QB OAK (Louisville)

* Pick acquired from North Shore.
** Pick acquired from North Shore, who acquired the pick from Pumpkin Center.

Round 3

1. Stedman Bailey WR STL (Pumpkin Center)*
2. Pass (Silver Oak)
3. A.J. Jenkins RB SF (Minnesota)
4. Kerwynn Williams RB IND (North Shore)**
5. Stepfan Taylor RB ARI (Valley Ridge)
6. Latavius Murray RB OAK (Bear Lake)
7. Rod Streater WR OAK (Grover Beach)
8. Travis Kelce TE KC (Balcom Canyon)
9. Gavin Escobar TE DAL (Tasmania)
10. Cierre Wood RB HOU (Bear Lake)***
11. Terrance Williams WR DAL (Boston)
12. Vance McDonald TE SF (Louisville)

* Pick acquired from North Shore.
** Pick acquired from Kern River.
*** Pick acquired from North Shore, who acquired the pick from Pumpkin Center.

Round 5

1. Kenny Vaccaro DB NO (Pumpkin Center)*
2. Mike Gillislee RB MIA (Silver Oak)
3. Pass (Minnesota)
4. Robert Mathis LB IND (Kern River)
5. Da'Rick Rogers WR BUF (Valley Ridge)
6. Andre Ellington RB ARI (Bear Lake)
7. Levine Toilolo TE ATL (Grover Beach)
8. Matt Scott QB JAC (Balcom Canyon)
9. Joe Morgan WR NO (Tasmania)
10. Kenny Stills WR NO (North Shore)**
11. T.J. Graham TE BUF (North Shore)***
12. Jordan Cameron TE CLE (Louisville)

* Pick acquired from North Shore.
** Pick acquired from Pumpkin Center.
*** Pick acquired from Boston.

Round 7

1. Delanie Walker TE TEN (Pumpkin Center)*
2. DuJuan Harris RB GB (Silver Oak)
3. Pass (Minnesota)
4. Desmond Trufant DB ATL (Kern River)
5. Chris Thompson RB WAS (Valley Ridge)
6. Tony Moeaki TE KC (Bear Lake)
7. Chris Clemmons DL SEA (Grover Beach)
8. Chris Harper WR SEA (Balcom Canyon)
9. Terrelle Pryor QB OAK (Tasmania)
10. Marquess Wilson WR CHI (North Shore)**
11. Charles Johnson WR GB (Bear Lake)***
12. Ricardo Lockette WR SF (Louisville)

* Pick acquired from North Shore.
** Pick acquired from Pumpkin Center.
*** Pick acquired from Boston.

Round 6

1. Jarvis Jones LB PIT (Pumpkin Center)*
2. Tyrann Mathieu DB ARI (Silver Oak)
3. Landry Jones QB PIT (Minnesota)
4. Chris Long DL STL (Kern River)
5. Casey Hayward DB GB (Valley Ridge)
6. Travaris Cadet RB NO (North Shore)**
7. Pass (Grover Beach)
8. Tim Jennings DB CHI (Balcom Canyon)
9. Dee Milliner DB NYJ (Tasmania)
10. Marquise Goodwin WR BUF (North Shore)***
11. Dion Jordan LB MIA (Boston)
12. Ryan Kerrigan LB WAS (Louisville)

* Pick acquired from North Shore.
** Pick acquired from Bear Lake.
*** Pick acquired from Pumpkin Center.

Round 8

1. Pass (Pumpkin Center)*
2. Corey Fuller WR DET (Silver Oak)
3. Brian Robison DL MIN (Minnesota)
4. Monterio Hardesty RB CLE (Kern River)
5. Ryan Griffin TE HOU (Valley Ridge)
6. Ryan Swope WR ARI (Bear Lake)
7. Pass (Grover Beach)
8. Cobi Hamilton WR CIN (Balcom Canyon)
9. Zach Miller TE SEA (Tasmania)
10. Mike Nugent K CIN (North Shore)**
11. Dustin Hopkins K BUF (Boston)
12. Dwight Freeney LB SD (Louisville)

* Pick acquired from North Shore.
** Pick acquired from Pumpkin Center.