Get a Life Sports
Stacks Image 14792

2014 Champions League Draft

Round 1

Stacks Image 14777

1. Bear Lake Berserkers
Sammy Watkins WR BUF

Stacks Image 14782

2.Louisville Arrogant Bastards
Johnny Manziel QB CLE

Stacks Image 14787

3. Grover Beach Scoundrels
Bishop Sankey RB TEN

Stacks Image 14761

4. Valley Ridge Force
Terrance West RB CLE

Stacks Image 14766

5. Minnesota Fighting Muskies
Mike Evans WR TB

Stacks Image 14771

6. Tasmania Devils
Carlos Hyde RB SF

Stacks Image 14745

7. Silver Oak Eagles
Eric Ebron TE DET

Stacks Image 14750

8. Pumpkin Center Pirates *
Brandin Cooks WR NO

Stacks Image 14755

9. North Shore Nemesis
Blake Bortles QB JAC

Stacks Image 14729

10. Kern River Rats
Odell Beckham WR NYG

Stacks Image 14734

11. Bear Lake Berserkers **
Jordan Matthews WR PHI

Stacks Image 14739

12. Balcom Canyon Badgers
Kelvin Benjamin WR CAR

* Pick acquired from Bear Lake, who acquired the pick from Boston.
** Pick acquired from Pumpkin Center.

Round 2

1. Teddy Bridgewater QB MIN (Kern River)*
2. Marquise Lee WR JAC (Pumpkin Center)**
3. Cody Latimer WR DEN (Grover Beach)
4. Jadeveon Clowney DL HOU (Valley Ridge)
5. Jeremy Hill RB CIN (Minnesota)
6. Tre Mason RB STL (Tasmania)
7. Austin Seferian-Jenkins TE TB (Silver Oak)
8. Andre Williams RB NYG (Boston)
9. Ka'Deem Carey RB CHI (North Shore)
10. Devonta Freeman RB ATL (Kern River)
11. Donte Moncrief WR IND (Boston)***
12. Jace Amaro TE NYJ (Balcom Canyon)

* Pick acquired from Bear Lake, who acquired the pick from Pumpkin Center, who acquired the pick from Bear Lake.
** Pick acquired from Louisville.
*** Pick acquired from North Shore who acquired the pick from Pumpkin Center.

Round 4

1. Allen Robinson WR JAC (Bear Lake)
2. Khiry Robinson RB NO (Louisville)
3. Jarvis Landry WR MIA (Grover Beach)
4. Leche Seastrunk RB WAS (Valley Ridge)
5. Jimmy Garoppolo QB NE (Minnesota)
6. Paul Richardson WR SEA (Tasmania)
7. Logan Thomas QB ARI (Silver Oak)
8. Brandon Coleman WR NO (Boston)
9. James White RB NE (North Shore)*
10. Khalil Mack LB OAK (Kern River)
11. C.J. Anderson RB DEN (North Shore)**
12. Jeff Janis WR GB (Balcom Canyon)

* Pick acquired from Pumpkin Center, who acquired the pick from Bear Lake, who acquired the pick from North Shore.
** Pick acquired from Pumpkin Center.

Round 3

1. Davante Adams WR GB (Tasmania)*
2. Martavis Bryant WR PIT (Louisville)
3. Jerick McKinnon RB MIN (Grover Beach)
4. Josh Huff WR PHI (Valley Ridge)
5. Derek Carr QB OAK (Minnesota)
6. Storm Johnson RB JAC (Bear Lake)**
7. Isaiah Crowell RB CLE (Silver Oak)
8. Lorenzo Taliaferro RB BAL (Boston)***
9. De'Anthony Thomas RB KC (Pumpkin Center)****
10. Troy Niklas TE ARI (Kern River)
11. Charles Sims RB TB (Boston)+
12. David Fales QB CHI (Balcom Canyon)

* Pick acquired from Bear Lake.
** Pick acquired from Tasmania.
*** Pick acquired from North Shore, who acquired the pick from Bear Lake, who acquired the pick from Boston.
**** Pick acquired from North Shore.
+ Pick acquired from Pumpkin Center.

Round 5

1. Dri Archer RB PIT (Tasmania)*
2. C.J. Fiedorowicz (Pumpkin Center)**
3. Ryan Shazier LB PIT (Grover Beach)
4. Devin Street WR DAL (Valley Ridge)
5. Anthony Barr LB MIN (Minnesota)
6. Marcedes Lewis TE JAC (Tasmania)
7. Pass (Silver Oak)
8. A.J. McCarron (Boston Ivory)
9. John Brown WR ARI (North Shore)
10. Zach Mettenberger QB TEN (Kern River)
11. Justin Houston LB KC (Bear Lake)***
12. Jared Abbrederis WR GB (Balcom Canyon)

* Pick acquired from Bear Lake.
** Pick acquired from Louisville.
*** Pick acquired from Pumpkin Center.

Round 7

1. Jermaine Kearse WR SEA (Bear Lake)
2. Adrien Robinson TE NYG (Louisville)
3. DeMarcus Lawrence DL DAL (Grover Beach)
4. Colt Lyerla TE GB (Bear Lake)*
5. Crockett Gillmore TE BAL (Minnesota)
6. Pass (Tasmania)
7. Kenny Britt WR STL (Silver Oak)
8. Marion Grice RB SD (Pumpkin Center)**
9. Alfred Blue RB HOU (North Shore)
10. Micah Hyde DB GB (Kern River)
11. Shaq Evans WR NYJ (Pumpkin Center)
12. Jordan Todman RB JAC (Balcom Canyon)

* Pick acquired from Valley Ridge.
** Pick Acquired from North Shore, who acquired the pick from Boston.

Round 6

1. Jason Verrett DB SD (Bear Lake)
2. Justin Gilbert DB CLE (Louisville)
3. Tom Savage QB HOU (Grover Beach)
4. Robert Herron WR TB (Valley Ridge)
5. Richard Rogers TE GB (Minnesota)
6. Tyler Gaffney RB CAR (Tasmania)
7. Ha Ha Clinton-Dix CB GB (Silver Oak)
8. Chris Long DL STL (North Shore)*
9. Matt Bryant K ATL (North Shore)
10. Rob Ninkovich DL NE (Kern River)
11. Aaron Murray QB KC (Pumpkin Center)
12. Edwin Baker RB CLE (Balcom Canyon)

* Pick Acquired from Boston.

Round 8

1. Kyle Van Noy LB DET (Pumpkin Center)*
2. Aaron Donald DL STL (Pumpkin Center)**
3. Shayne Graham K NO (Grover Beach)
4. Tevin Reese WR SD (Bear Lake)***
5. Pass (Minnesota)
6. Pass (Tasmania)
7. Bruce Ellington WR SF (Silver Oak)
8. Nate Freese K DET (Pumpkin Center)****
9. Junior Galette LB NO (Pumpkin Center)+
10. Lance Dunbar RB DAL (Kern River)
11. A.C. Leonard TE MIN (Pumpkin Center)
12. Matt Cassel QB MIN (Balcom Canyon)

* Pick acquired from Bear Lake.
** Pick acquired from Louisville.
*** Pick acquired from Valley Ridge.
**** Pick Acquired from North Shore, who acquired the pick from Boston.
+ Pick acquired North Shore.